Νίκη με...ευκολία! - LAMIARA GATE 3

Breaking

Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016

Νίκη με...ευκολία!

Η ομάδα της Λαμίας επιστρέφει, έχοντας πάρει μια μεγάλη νίκη έναντι της ομάδας της Καλλονής.

Το τελικό σκορ της αναμέτρησης είναι 0-2 με νικητήρια ομάδα αυτή της Λαμίας. Παρά την παρουσία λιγοστών φιλάθλων, ο ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη με δύο γκολ με διαφορά πέντε μόλις λεπτών.

Πιο αναλυτικά, η αναμέτρηση ξεκίνησε ομαλά κι στο 12ο λεπτό του αγώνα μπήκε το πρώτο γκολ από την ομάδα της Λαμίας και συγκεκριμένα από τον Μπλάζιτς, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ταϊρη. Ο Βασιλόγιαννης, μόλις πέντε λεπτά αργότερα και δίχως να χάνει χρόνο, έβαλε και το δεύτερο γκολ, όπου ήταν και το καθοριστικό για το σκορ.

Τα τελευταία 15' περίπου του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα της Καλλονής προσπάθησε να αντιδράσει και να βάλει ένα τουλάχιστον γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, καθώς στο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Μπουρντουζάν επιχείρησε με κεφαλιά, η οποία πέρασε δίπλα από την εστία του Πίτκα, ενώ μόλις τρία λεπτά νωρίτερα η ομάδα της Λαμίας επιχείρησε τρίτο γκολ με τον Σπυρόπουλο να σουτάρει και τον Ταϊρη να αποκρούει.

Με διπλή αλλαγή της Καλλονής ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια πραγματοποιήθηκαν κι αλλαγές από την πλευρά του ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ. Αξίζει να σημειωθεί πως στο 47' έχουμε ατυχές σουτ του Ντουρμισάι, ενώ στο 49' έχουμε επίσης ατυχές σουτ από την πλευρά του Ευαγγελιδάκη. Επίσης, στο 57' έγινε απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Λαμπράκη και τον Πίτκα να αποκρούει σε νέο κόρνερ.

Προς το τέλος του αγώνα, στο 83' τα κόρνερ έφτασαν 7-3 υπέρ της Καλλονής και στο 87' η ομάδα της ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Μπουρντουζάν μέσα στην περιοχή. Ο Πίντο επιχείρησε στο 89' νέο γκολ, όμως ο Ταϊρης απέκρουσε και πάλι. Στα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων ο Βάντερσον επιχείρησε σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Έτσι, το σκορ παρέμεινε 0-2 υπέρ της ομάδας της Λαμίας.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΛ Καλλονής (Γιώργος Βαζάκας): Ταϊρης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Τζελίδης, Αρνάουτογλου (46' Ευαγγελιδάκης), Ντάλλας, Γιώργου, Ντα Σίλβα (46' Λαμπράκης), Φράγκος, Κέρι (71' Γιουκαρής), Μπουρτουζάν

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Βαλλιός, Όμο, Βασιλόγιαννης (75' Τσούκαλος), Μπλάζιτς, Καραγιάννης (62' Αυγενικού), Βάντερσον, Ντουρμισάι (65' Πίντο)

ΓΗΠΕΔΟ: ΔΑΚ Μυτιλήνης.