Φινάλε με ήττα για την Κ-17 - LAMIARA GATE 3

Breaking

Κυριακή, 7 Απριλίου 2019

Φινάλε με ήττα για την Κ-17

Η Κ-17 της Λαμίας στη τελευταία της αναμέτρηση της φετινής σεζόν, γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη ομάδα της Ξάνθης για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος Εφήβων της Super League.

Η ομάδα του Κώστα Προδρομίτη επικράτησε με 1-3 κάνοντας τη διαφορά στην επανάληψη κι έφτασε στους 32 βαθμούς, ενώ την 28η και αγωνιστική υποδέχεται τον Παναιτωλικό στα Πηγάδια.

Από την άλλη με αυτό το παιχνίδι οι κυανόλευκοι, του Αποστόλη Καραπλή, ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους την φετινή αγωνιστική περίοδο, αφού την 28η και τελευταία αγωνιστική θα πραγματοποιήσουμε το ρεπό τους.

Τα γκολ των φιλοξενούμενων, σημείωσαν οι Δημητριάδης (45′, έκανε το 1-1 καθώς οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στα μισά του α’ μέρους), Αλή Ελτουρούλ (60′) και Ανθουλάκης (89′).

Συνθέσεις: Αναμένονται